Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tortora marina

(petr-karvina, 12. 7. 2007 22:39)

zítra ráno vyrážíme-doufám,že bude spokojenost,když tadu čtu některé příspěvky.Přeji vem pěknou dovolenou

Marice

(foli, 12. 7. 2007 20:36)

Díky, pomalu u nás začíná cestovní příprava,už jsme natěšení, jak přijedem určitě dám vědět jak bylo, měj se hezky.

*****

(Marika, 12. 7. 2007 19:45)

Je mi líto všech, co si krásnou Kalábrii nemohli dostatečně vychutnat kvůli snad chtivosti, snad nezkušenosti jiných (v tomto případě provozovatelů zájezdu). Pochopitelně nedokážu posoudit a ani bych si to netroufla, proč to tam bylo tak otřesné, jen mohu opět připomenout, že je plno krásných míst a např. rezidenci Riviera dei Cedri mohu s klidným svědomím vřele doporučit. Byli jsme na návštěvě i v rezidenci Primavera, měla jsem tam s nimi přímo nějaké jednání a taky na mě dost zapůsobila (čistota, vstřícnost, milost). Tedy příště šťastnější ruku při výběru!

Mandatoriccio Mare

(turistka, 12. 7. 2007 16:04)

Ahoj.Také jsem byla v termínu 2. - 11.7.07 učastnicí zájezdu na toto místo s CK Kalousek. Stejně tak jako učastník turnusu jsem byla zaskočena místním nepořádkem, který zde panoval, ale asi je to v této časti Italie normální protože v okolních městečkách je to podobné i s tím spalováním odpadu...Na druhou stranu je Kalábrie prý nejchudší částí Itálie proto si myslím že zde bylo tolik nepořádku a sem tam několik nepěkných pohledů na ohavné zříceniny a baráky.Škoda no...třeba to tam za pár let bude vypadat lépe:)... O jídle bych se raději nezminovala..někdy to bylo opravdu nestravitelné. Na jídlo si stěžovali snad všichni učastníci zájezdu. Co se týče moře, bylo docela čisté akorát mě zamrzela ta pláž...čekala jsem hezký žlutý písek s oblázky a mušlemi...oblázky zde byly, ale písek byl takový šedý a mušle žádná:( jen když jsem se ponořila do dostatečné hloubky vylovila jsem pár točených ulit ale privezla jsem si domů jen jednu malinkou, protože se ve většině ukrývali jejich obyvatelé.Ovšem , co se týče nočního života na tomto místě, byla jsem zcela spokojena.Italové jsou nesmírně přatelští a s některými se domluvíte docela dobře anglicky.Tak okolo 9 večer zčínali proudit po pobřeží skupiny italů a italek. Co si budeme povídat tito lidé jsou velmi krásní:)celý pobyt zde jsem strávila s partou italských obyvatel a byla jsem s nimi spokojena sranda snimi byla většinou za nás vše platili, no co si víc přát.V Itálii to žije především v noci, ješte ve 12 večer tam pobíhaly děti. Hned bych se na toto místo vrátila i přes ten nepořádek který okolo panoval.V okolí pláže to však bylo pěkné...již ted se mi stýská po těch italech a po slunci,které zde není:( To je snad vše , co bych vám mohla o tomto místě říct...Rozhodněte se jak uznáte za vhodné Arrivederci tutti!!

Odpověď Janě

(Mandatoriccio mare, 12. 7. 2007 15:11)

Opravdu hlupáček nejsem. Jsem i vysokoškolsky vzdělaný. Celý zájezd pro čtyřčlennou rodinu jsem zakoupil v docela dobře zavedené cestovní agentuře,se kterou mám zkušenosti už přes deset let. Nikdy jsem se s něčím podobným,jako mám ve zprávě z 12.7. z nočních hodin, kdy jsem to psal, nesetkal. Abyste byla v obraze nás ten týden od cestovky CK Kalousek Vysoké Mýto vyšel na částku přes 50 000 tisíc. Letecky je to ještě dražší. Ověřit si to můžete podle jeho katalogu. Takže hloupej jsem v tom, že ohlasy k tomuto místu na světě žádné na internetu do doby našeho odjezdu nebyly. Byli jsme první rekreanti - 1.turnus, který v La Ginestra aparthotel bydleli, ještě jsme vybalovali matrace z igelitu. Takže příště si ty řeči o tom, že chci k moři zadarmo, raději nechte. Fotky budou velmi brzo. Večer pošlu přesný popis této "krásné" destinace. Možná, že až se někdo zase vrátí, tak mi dá za pravdu.

Mandatoriccio mare

(Jana, 12. 7. 2007 14:53)

No to se nesmite divit kdyz chcete na dovcu k mori a "zadarmo". Takoveto veci se dnes, v dobe internetu, uz asi stavaji opravdu jen hloupackum.

Neznáte někdo Gargáno?

(Marika, 12. 7. 2007 14:21)

Nedávno,jak jsem psala jsme se nadšení vrátili ze Scaley, příští rok se chystáme asi na Gargáno.Nemohu však nikde najít diskuzi na tuto část Itálie,podobně, jako je tu. Víte někdo víc?
Díky za všechny informace.

Mandatoriccio mare

(valda, 12. 7. 2007 11:05)

V Itálii jsem byl několikrát na dovolené i pracovně,mám toho objetého docela dost a musím dát za pravdu,že v některých místech tohoto jinak krásného státu to vypadá hrozně.Jinak na turistických letoviskách jsem se s ničím tak šíleným nesetkal,nicméně bych něco takového zažít nechtěl.Zřejmě to chce jezdit s opravdu ověřenými cestovkami a nebo na místa,která jsou zaručeny známými.Po tomto zážitku bych si zcela určitě stěžoval (kde, to už je na Vás)

Mandatoriccio mare

(účastník turnusu 2. - 11.7.2007, 12. 7. 2007 0:10)

Právě jsme se vrátili s celou rodinou z tohoto otřesného místa. Chtěl bych se dotknout několika věcí. První z nich je aparthotel Bernardo ( rekonstruovaný) dříve La Ginestra. Je to umístěno na konci osady ve zcela ohavné části. Při příjezdu jsme byli zcela v šoku z toho bordelu, který tam v okolí panoval. Haldy odpadků, včetně vyházených starých lednic, rozlámaných plastových židlí,sporáků a tun odpadků. Za celou dobu našeho pobytu (2.7. - 9.7.) se to tam válelo, a v noci z 9. na 10.7. to někdo podpálil.Zbytky toho tam jsou ještě asi teď. Smrad u popelnic, které jsou u jediného obchůdku s potravinami v blízkosti( označeno jako supermerkato)se nedá dost dobře popsat. Personál v tomto obchodě byl dost příjemný a i vstřícný vzhledem
k mým každodenním návštěvám. Proč ? No protože strava, kterou nabízí CK Kalousek, byla tak strašná, že po dvou dnech konzumace jsem strávil celý den na WC, jak mi bylo zle.Ostatní jídlo jsme si obstarávali v tomto obchodě a vařili si sami.Cestovka tam totiž vozí veškeré jídlo od nás z Česka - včetně masa, vajec,měkkých salámů,hotových knedlíků, másla ... Tohle všechno cestuje spolu s vámi autobusem.Cesta tam trvá celkem 24 hodin a to jídlo vezou v zavazadlovém prostoru autobusu.Po příjezdu vás nechají vyndat kufry a delegátka se vás ujme a začne vás ubytovávat. Pak to ale přijde, otevře se druhý zavazadlový prostor a osazenstvo kuchyně ( je to asi jedna rodina-bylo jich asi 8) začnou na té špinavé ulici vytahovat to jídlo cca po hodině,kdy na autobus praží ze všech stran, na vozejk a lifrovat to do kuchyně.Nádhera se na to dívat.Jeden z těchto lidí je zde veden jako udržbář, celý den lítá v jednom triku a šortkách kolem toho baráku, tu se hrabe v bazénu, tu šteluje kropiče zalévání, tu likviduje plíseň v koupelně, jako u nás v apatmánu, a potom ho vidíte v tomtéž oblečení vydávat jídlo. Jeden z těchto lidí je veden jako kuchař, ostatní nevím jako co, ale celá tato famílie se producírovala v kuchyni při výdeji jídla a to v tom, včem chodili venku. O nějakých bílých pláštích, jako to v kuchyni bývá,si dejte jenom zdát. A jak vypadá výdej jídla, jako v té nejhorší nádražní hospodě. Stojíte ve frontě za sebou, příbory zcela ohavné si berete ze společných zásobníků, vezmete si ubrousek a dáte to na ještě ohavnější a hlavně smradlavý plastový tác ( jako když necháte mokrý hadr zapařit) pak vám dají něco, co uklohní z toho,co dovezou u jednoho výdejního místa a hned vedle, kde je pytel na to,co vyhodíte, je stůl s umyvadlem, ve kterém je jar - sem házíte špinavé příbory, tady jsou druhé dveře a v nich dostanete polívku. Jen co nechám zpracovat fotky, tak je sem dám k nahlédnutí.Protože se v kuchyni producíroval kde kdo, je mi zcela jasné, že o hygienických průkazech nemají ani zdání.Tohle se stát tady v nějaké kuchyni a vidět to hygienik, tak to oakmžitě zavře. Vím o čem mluvím,hygienické předpisy velmi dobře znám. Od jedné účastnice tohoto turnusu jsem se dozvěděl, že se jídelníček vůbec nemění a jídla se točí pořád dokola. Začíná to večeří - bramborová kaše ( z prášku ) s uzeným a okurka, polévka byla z uzeného vývaru. Nechť si laskavě čtenář této zprávy sám tuto skutečnost ověří.
Zítra pokračování o samotném letovisku.

vvv

(petr-karvina, 11. 7. 2007 23:44)

nevím co to má společné s Itálii???asi jsem nevzdělanec.Zítra myju autíčko a v pátek go go Tortora

vvv

(Chris, 11. 7. 2007 22:28)

Koukněte sem:http://s1.gladiatus.cz/game/c.php?uid=38694 a určitě sem:http://s1.bitefight.cz/c.php?uid=55575

pro foli

(Marika, 10. 7. 2007 22:23)

Není zač. Přeji Ti,ať se Ti dovolča vydaří podle vašich představ a ať si opravdu odpočinete na těle i na duši. Pak se ozvi, jak se vám tam vedlo. Zatím někdy ahoj!

Marice

(foli, 10. 7. 2007 21:54)

Díky za informace.

Aleně

(Marika, 10. 7. 2007 18:38)

Mrzí mě, Ali, že Vám to nevyšlo.Riviera dei Cedri naprosto perfekt, delegátka je tam výborná, tuším se jmenuje Dáša Hradecká a je fakt milá a vstřícná. Jeli jsme s cestovkou ze Vsetína "Rialto" a byli jsme spokojeni jak s průvodkyní v buse tak s řidiči. Jen u busu by si mohli vyměnit tlumiče. Ale to byla jediná chyba za celý pobyt, co by se dala připomínkovat. Tak přeji příště více štěstí.

Ill Gabbiano

(Petr, 10. 7. 2007 16:40)

Byli jsme v Ill Gabbiano, maximální spokojenost, apartmán byl vybaven celkem standartně, ale nám to stačilo, pláž cca 150m, 300m Interspar, 500 m město.
Místo autobusu jsme zkusili tentokrát vlak a můžu říci, že je to nesrovnatelně pohodlnější,autobusem už nikdy, i když je o trochu levnější, tak za se to fakt nevyplatí

Mandatoriccio Mare - La Ginestra

(Alena, 10. 7. 2007 13:09)

Byly jsme (pred tydnem) v Mandatoriccio Mare - La Ginestra a podruhy bych to nekoupila. Zajezd neodpovidal cene. Apartmanovy komplex byl sice novy, ale opravar mel dost prace (za cely tyden hlaseny tri poruchy:)). Delegatka byla velmi neprijemna, neznala slusne chovani a v zaveru, kdy jsme potrebovaly pomoc nebyla na miste. Transfer poskytovany autobusem CK Kalousek byl sokujici. Ridic nedodrzoval povolenou rychlost, rizkoval, predjizdel na zakazu predjizdeni atd. a za cely tyden nikdo nezametl ani nevytrel spolecne prostory. Bazen byl po dvou dnech celkem slusne zakaleny. Jinak Italove ochotni ve vsem pomuzou a poradi, more ciste, pekna priroda, velka plaz pisek-oblazky, hned za rohem obchudek a lekarna. Jinak mestecko je silny slovo. Je to klasicka vesnicka.

pro foli

(Marika, 9. 7. 2007 15:51)

Vstup do moře je většinou hrubší písek,někdy oblázky nebo jemný písek, jak to zrovna v noci naplaví moře.Je relativně pozvolný. Nevím, jak se zrovna natrefíte na fázi odlivu či přílivu. My měli asi 5m mírný sestup,dospělému asi po kolena až stehna,pak cca metr to klesalo dost prudce a pak se už nedosáhlo na dno. S dětmi tam chodí hojně i Italové, naši kluci 10 a 14 let neměli problém, je ale fakt,že plavou. Ten mladší se přesto držel spíš místa, kde se vlny rolovaly a dál moc nechodil. Voda je tak čistá, že se dá ono svažující místo snadno uvidět. Klidně bych si ale troufla na stejné místo s čtyřletou dcerkou, pro mou jistotu bych jí asi dala rukávky.Italské děti tam s nimi běžně přeskakovaly vlny.Jezdili tam i s malými miminy a dvouročky. Známí z Prahy tam měli pro svou 8letou dcerku obrovský kruh - osvědčil se. Nám se zase osvědčila velká plavací deska (děcka ji pojmenovala "Kravina" a denně ji chodila "venčit" do moře...).

fšickim

(petr-karvina, 8. 7. 2007 13:07)

my jedeme v pátek 13.7-jsme moc zvědaví-jedeme kousek severně od Scalei-Tortora.Najeďte si google earth-některé místa jdou krásně vidět.Prozatím čus bus

JISKRICKA

(jiskřička, 7. 7. 2007 19:23)

za TU STRÁNKU TĚ ÚPLNĚ MILUJU☺,BYLA JSEM VE SCALEI A JE TAM KRÁSNĚ,MILUJU TO TAM=)

riviéra santa maria del cedri

(foli, 6. 7. 2007 19:56)

tak, my máme odjezd 24.7., tak se asi budu těšit s jakou přijede Petr, jinak Marice dík za informace, máme apartmán pro čtyři, přímo v rezidenci. Jen dotaz Mariko, jak to tam vypadá ze vstupem do moře? Jedeme s dětmi, Děkuji.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62

následující »